Co je to?
Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vitráž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vitráž?

Vitráž je slovo původem z francouzštiny, kde označuje prosklenou plochu, zasklení. Jde o skleněnou mozaikovou výplň, která se skládá do olověných rámečků a vytváří konkrétní obraz. Používají se barevná nebo malovaná menší skla.
Jako vitráž se označuje i samotná technika jejich vytváření. Používala se v kostelních oknech, největšího využití se dočkala při stavbách katedrál, kdy se stala samostatným řemeslem. V současnosti se používá i ve veřejných budovách.

Význam slova, termín, co je to Vitráž? Definice výrazu, termínu Vitráž. Co znamená odborný pojem Vitráž z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Vitráž je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: informace, význam pojmu, termín, heslo, Vitráž, slovník, slovo, Vitráž, co to je, přesný význam, popis, Stavebnictví, přesný výraz, vysvětlení, wiki, synonymum

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vitráž? resp. co přesně znamená slovo Vitráž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitráž, odpověď na dotaz co je to Vitráž?. Víte např. kdo to je Ivan Medek? Znáte a víte kdo je Alláh? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Vitráž hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.