Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vikýř? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vikýř

Vikýř je jedním druhů nadstřešní konstrukce. Slouží k větrání a prosvětlení podstřešních prostor. Vikýř vyčnívá ze střechy směrem ven, takže neubírá obytný prostor. Vikýř mívá jednoduchý tvar, záleží na celkové konstrukci krovu a proporcích objektu.
Vikýře mohou být štítové s trojúhelníkovým tvarem, pultové se svislými bočními stěnami, sedlové s vikýřem ve tvaru sedlové střechy, valbové s tvarem valbové střechy, románské se střechou vikýře ve tvaru kužele či tzv. volské oko, kdy má vikýř protáhlé bočnice a trapézový s pultovou střechou.

Význam slova, termín, co je to Vikýř? Definice odborného termínu, slova Vikýř. Co znamená pojem Vikýř z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vikýř? s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Vikýř je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, slovo, význam pojmu, přesný výraz, heslo, pojem, co to je, význam, co znamená, význam slova, Vikýř, wiki, popis, vysvětlení, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vikýř? resp. co je to Vikýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vikýř, odpověď na dotaz co je to Vikýř?. Víte např. kdo to je Hoggy? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.