Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vepřovice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vepřovice

Vepřovice jsou cihly z nepálené hlíny Používají se po celém světě, známé jsou pod různými názvy jako kotovice, adobe a dalšími. Stejným jménem jsou označovány i stavby z tohoto materiálů. Základem pro výrobu vepřovice je jílovitá hlína. Do ní se přidávají písek, vápno, hnůj, sláma a plevy. Hlína musí mít vysokou vaznost, nižší podíl prachu a organických materiálů. Dostupné suroviny se promíchají a přidá se voda. Hmota se pak udusá nebo ušlape. Umístí se do forem a suší na slunci.
Vepřovicové domy lze najít jak na venkově, tak ve městech i v současnosti.

Význam slova, termín, co je to Vepřovice? Výraz, termín, definice slova Vepřovice. Co znamená odborný pojem Vepřovice z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vepřovice s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Vepřovice je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, co to je, pojem, popis, Vepřovice, význam, Stavebnictví, definice, synonymum, vysvětlení, co znamená, slovo, Vepřovice, Stavebnictví, formulace, význam pojmu

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Vepřovice? resp. jaký je přesný význam slova Vepřovice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vepřovice, odpověď na dotaz co je to Vepřovice?. Víte např. kdo to je Soudkyně Barbara? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.