Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Světlík? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Světlík?

Světlík je název pro šachtu, která má sloužit především k prosvětlení a větrání místností, ke kterým nepatří žádné okno. Často jde o menší místnosti jako je spíž, záchod, koupelna a podobně. Světlík prochází všemi patry budovy, může být využit i pro vedení inženýrských sítí. Typický je pro stavby z počátku minulého století.
Vyústění světlíku bývá ve sklepě, na opačné straně na střeše může mít kryt. Z místností, se kterými světlík sousedí, do něj většinou vede menší okénko.

Význam slova, termín, co je to Světlík? Odborný výraz, definice slova Světlík. Co znamená pojem Světlík z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Světlík? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Světlík je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, termín, slovo, wiki, popis, co znamená, formulace, heslo, Stavebnictví, význam, informace, co to je, význam pojmu, slovník, synonymum, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Světlík? resp. co znamená Světlík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlík, odpověď na dotaz co je to Světlík?. Víte např. kdo to je Valach? Znáte a víte kdo je Karel Roden? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Světlík hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.