Co je to?
Definice výrazu Štuková omítka. Co znamená odborný pojem Štuková omítka z kategorie Stavebnictví?

Co to je Štuková omítka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Štuková omítka

Štuková omítka je druh omítky používaný k opravám vnitřních stěn. Nejčastěji se používá štuková vápenná omítka, která je složena ze dvou vrstev. První vrstvu tvoří jádro z vápenné malty, které se nanáší do tloušťky 1 – 1,5 cm. Poté, co první vrstva částečně zaschne, se nanese druhá, štuková vrstva. Ta e slabší, maximálně 0,3 cm.
Štuk se skládá z vápna a jemného prosátého písku. Jeho povrch se pak upravuje hladítkem opatřeným plstěnou vložkou.

Význam slova, termín, co je to Štuková omítka? Definice výrazu Štuková omítka. Co znamená odborný pojem Štuková omítka z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Štuková omítka s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Štuková omítka se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, Štuková omítka, wiki, Stavebnictví, formulace, termín, synonymum, přesný výraz, přesný význam, slovník, Stavebnictví, význam pojmu, pojem, význam

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Štuková omítka? resp. co to je Štuková omítka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štuková omítka, odpověď na dotaz co je to Štuková omítka?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?