Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Co je to Spíž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Spíž

Spíž, jinak také spižírna, hovorově špajz nebo špajzka, je menší místnost, ve které je chladněji než v ostatních prostorách. Nachází se většinou uvnitř obytných budov nebo k nim může být dodatečně připojena. Často nemá okno, proudění vzduchu je zajištěno pomyšleným umístěním ventilačních otvorů. Vzduch je zde sušší, takže je zde předpoklad menší pravděpodobnosti vzniku plísní.
Spíž primárně slouží k uskladnění potravin, popřípadě dalších věcí s potravinami souvisejících. K tomuto účelu byla hojně využívána před vynálezem a masovým rozšířením chladniček a ledniček.

Význam slova, termín, co je to Spíž? Odborný výraz, definice slova Spíž. Co znamená pojem Spíž z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Spíž můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Spíž je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, význam pojmu, heslo, Stavebnictví, význam, synonymum, přesný výraz, pojem, wiki, co to je, co znamená, Spíž, přesný význam, Stavebnictví, Spíž

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Spíž? resp. jaký je význam pojmu Spíž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spíž, odpověď na dotaz co je to Spíž?. Víte např. kdo to je Mick Jagger? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Spíž i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.