Co je to?
Definice výrazu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Co to je Špejchar? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Špejchar?

Špejchar neboli špýchar či sýpka, bylo označení budovy, ve které se skladovalo zrní. Jednalo se o stavby různé výšky – mohly být pouze přízemní nebo i vícepatrové a často k nim patřila pavlač. Schodiště mohlo být umístěno jak vevnitř, tak zvenčí. V patrech se ukládalo obilí s nižší váhou, v nižších těžší zrniny.
Zpočátku byly špejchary roubené, později cihlové. Bylo v nich možno uchovávat i jiní plodiny nebo předměty. Dnes k těmto účelům slouží sila.

Význam slova, termín, co je to Špejchar? Definice výrazu Špejchar. Co znamená odborný pojem Špejchar z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Špejchar s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Špejchar se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: popis, definice, Stavebnictví, pojem, co to je, Špejchar, přesný význam, synonymum, informace, heslo, termín, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, formulace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Špejchar? resp. jaký je přesný význam slova Špejchar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špejchar, odpověď na dotaz co je to Špejchar?. Víte např. kdo to je Idealista? Znáte a víte kdo je Chalupník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.