Co je to?
Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sfinga? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sfinga?

Sfinga je pojmenování bájného tvora s tělem lva a hlavou člověka nebo jestřába, sokola či berana. Sfinga je typická především pro starověký Egypt, později také z řeckých bájí. Současné umění ji považuje za symbol ženské záhadnosti. Původně měla symbolizovat božství nebo krále. Tělo lva mělo představovat sílu. U Egypťanů byly sfingy velmi oblíbené, proto se jich zachovalo velké množství.
Sfinga v řeckém pojetí byla nestvůrné stvoření s ženskou hlavou a hrudí, tělem lva a ptačími křídly a hadím ocasem. Sídlila u Théb a dávala hádanky kolemjdoucím. Kdo neuhodl, zemřel. Když hádanku uhádl Oidipus, vrhla se sfinga do moře.


Co je to Sfinga? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Sfinga sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sfinga je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, synonymum, význam slova, Stavebnictví, lexikon, slovník, význam pojmu, informace, co znamená, vysvětlení, Sfinga, co to je, slovo, wiki, pojem, terminus technicus, odborný výraz, Stavebnictví


Pojem Sfinga je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Sfinga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sfinga na Youtube

Hledat heslo Sfinga ve Wikislovníku

Najít termín Sfinga na Google.cz

Najít slovo Sfinga ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Sfinga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sfinga například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Sfinga? resp. co to je Sfinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sfinga, odpověď na dotaz co je to Sfinga?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.