Co je to?
Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sfinga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sfinga?

Sfinga je pojmenování bájného tvora s tělem lva a hlavou člověka nebo jestřába, sokola či berana. Sfinga je typická především pro starověký Egypt, později také z řeckých bájí. Současné umění ji považuje za symbol ženské záhadnosti. Původně měla symbolizovat božství nebo krále. Tělo lva mělo představovat sílu. U Egypťanů byly sfingy velmi oblíbené, proto se jich zachovalo velké množství.
Sfinga v řeckém pojetí byla nestvůrné stvoření s ženskou hlavou a hrudí, tělem lva a ptačími křídly a hadím ocasem. Sídlila u Théb a dávala hádanky kolemjdoucím. Kdo neuhodl, zemřel. Když hádanku uhádl Oidipus, vrhla se sfinga do moře.

Význam slova, termín, co je to Sfinga? Definice výrazu, termínu Sfinga. Co znamená odborný pojem Sfinga z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Sfinga je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, popis, slovo, informace, formulace, význam pojmu, Stavebnictví, Sfinga, heslo, Sfinga, synonymum, pojem, slovník, význam slova, wiki

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sfinga? resp. co znamená slovo Sfinga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sfinga, odpověď na dotaz co je to Sfinga?. Víte např. kdo to je Padouch? Znáte a víte kdo je Podruh? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.