Co je to?
Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Šalanda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šalanda?

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.

Význam slova, termín, co je to Šalanda? Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šalanda sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Šalanda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: definice, význam pojmu, přesný význam, wiki, Stavebnictví, synonymum, heslo, Šalanda, formulace, přesný výraz, informace, co znamená, význam slova, Stavebnictví, co to je

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Šalanda? resp. co znamená Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je Etnograf? Znáte a víte kdo je Asketa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.