Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Rozeta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rozeta?

Rozeta, jinak též růžice, je pojem z oblasti architektury. Používá se pro pojmenování okna kruhového tvaru, které se nachází nad vstupem do stavby nebo ve štítu chrámu. Mívá větší rozměry a obsahuje vitrážovou výplň.
Rozeta je typická pro kostely a synagogy z období gotiky, později renesance nebo klasicizmu a na stavbách napodobujících historii. Rozety se vyskytovaly již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii.

Význam slova, termín, co je to Rozeta? Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rozeta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, Rozeta, Stavebnictví, význam slova, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, popis, Rozeta, definice, co to je, přesný výraz, význam, slovník, termín, Stavebnictví

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rozeta? resp. jaký je význam slova Rozeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozeta, odpověď na dotaz co je to Rozeta?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Snob? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.