Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.

Význam slova, termín, co je to Rotunda? Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rotunda? Potom se o definici podělte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Rotunda je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, wiki, heslo, význam slova, Stavebnictví, formulace, informace, popis, význam, přesný výraz, co to je, slovo, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Rotunda? resp. co je to Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.