Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.

Význam slova, termín, co je to Rotunda? Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rotunda se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Rotunda se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, Stavebnictví, co to je, popis, heslo, informace, Rotunda, pojem, význam, Stavebnictví, přesný význam, význam slova, slovník, co znamená, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Rotunda? resp. co znamená Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Rotunda i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.