Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.

Význam slova, termín, co je to Rotunda? Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Rotunda) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Rotunda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, wiki, slovo, Stavebnictví, význam pojmu, popis, synonymum, Stavebnictví, informace, co znamená, co to je, Rotunda, popis, přesný význam, definice

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Rotunda? resp. jaký je přesný význam slova Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Rotunda i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.