Co je to?
Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rotunda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rotunda?

Rotunda je označení typické stavby předrománského a románského slohu a raného středověku. Jde o stavbu, která má kruhový centrální půdorys. Většinou se jednalo o menší kostel s kruhovým středem a přístavkem ve tvaru podkovy, kde byl umístěn oltář.
Polokruhová okna jsou malá, klenba je kupolovitá a obvykle s válcovým nástavcem. Do rotundy se vstupuje zdobeným vstupním portálem, často k ní patří také věž se zvonicí.

Význam slova, termín, co je to Rotunda? Definice výrazu Rotunda. Co znamená odborný pojem Rotunda z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Rotunda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: termín, přesný význam, význam, synonymum, definice, popis, vysvětlení, Rotunda, formulace, Stavebnictví, wiki, Stavebnictví, význam pojmu, informace, co znamená, přesný výraz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rotunda? resp. jaký je význam slova Rotunda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rotunda, odpověď na dotaz co je to Rotunda?. Víte např. kdo to je Sladovník? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.