Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Římsa?

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.

Význam slova, termín, co je to Římsa? Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Římsa patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, přesný výraz, slovník, formulace, co to je, význam, slovo, definice, vysvětlení, Stavebnictví, význam slova, heslo, termín, Římsa, synonymum

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Římsa? resp. co je to Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Zběh? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.