Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Římsa?

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.

Význam slova, termín, co je to Římsa? Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Římsa? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Římsa patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, termín, význam pojmu, heslo, vysvětlení, definice, slovník, wiki, přesný význam, Římsa, pojem, informace, co to je, přesný výraz, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Římsa? resp. jaká je definice slova Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Římsa i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.