Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Římsa?

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.

Význam slova, termín, co je to Římsa? Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Římsa můžete sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Římsa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, Římsa, slovník, význam slova, Stavebnictví, formulace, slovo, heslo, přesný výraz, význam, vysvětlení, termín, přesný význam, co to je, Římsa, wiki

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Římsa? resp. co přesně označuje termín Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Xenofob? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.