Co je to?
Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Římsa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Římsa

S římsami se dnes a denně setkáváme u různých staveb. Jedná se totiž o architektonický prvek, který je vystouplý a bývá z kamene, cihel, dřeva nebo je štukovaný. Římsa vodorovně člení stěnu. Jejím hlavním účelem je ochrana stěny budovy, okna či dveří a také působí esteticky, kdy zdobí fasádu.
Římsa se vyvinula z překladů dřevěných a kamenných budov a postupně se stala poměrně důležitým prvkem klasické řádové architektury. Do novověké architektury pronikla v renesanci. Naopak funkcionalismus ve dvacátém století se pokoušel o eliminaci říms.


Co je to Římsa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Římsa. Co znamená odborný pojem Římsa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Římsa je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, význam, heslo, lexikon, terminus technicus, pojem, Stavebnictví, význam slova, názvosloví, co to je, slovník, co znamená, Stavebnictví, význam pojmu, definice, co je to Římsa?, definice pojmu, přesný význam


Pojem Římsa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Římsa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Římsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Římsa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Římsa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Římsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římsa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Římsa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Římsa? resp. co znamená slovo Římsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římsa, odpověď na dotaz co je to Římsa?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.