Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pavlač? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pavlač?

Pavlač je název pro takovou konstrukci domu, která vystupuje z nosné zdi, je předsazená a používá se jako přístup k bytům, nacházejícím se ve stejném patře. Byla typickým stavebním prvkem zvláště na přelomu 19. a 20. století, nacházela se v domech u bytů nižší kvality.
Pavlač je využívaná i v současnosti, setkat se s ní lze v oblastech s teplejším počasím a v nižších domech s menším počtem obyvatel. Ve starším provedení byla podepřená krakorci ze dřeva nebo kamene, ty později nahradily ocel a beton.

Význam slova, termín, co je to Pavlač? Odborný termín, výraz, slovo Pavlač. Co znamená pojem Pavlač z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pavlač můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Pavlač je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, pojem, význam slova, význam, popis, vysvětlení, Pavlač, přesný výraz, synonymum, termín, Stavebnictví, definice, význam pojmu, formulace, slovo, co to je

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pavlač? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pavlač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pavlač, odpověď na dotaz co je to Pavlač?. Víte např. kdo to je Vlasta Parkanová? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.