Co je to?
Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Pasivní dům? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pasivní dům?

Pasivní dům nebo také energeticky pasivní dům je jedním z moderních trendů ve stavebnictví. Pasivní dům by měl splňovat přísná, přesně stanovená kritéria pro úsporu energií. Pasivní domy využívají solární panely, tepelná čerpadla a musejí být dobře zaizolované, aby se předešlo zbytečným ztrátám tepla.

Význam slova, termín, co je to Pasivní dům? Definice výrazu Pasivní dům. Co znamená odborný pojem Pasivní dům z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pasivní dům s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Pasivní dům se nachází v sekci Stavebnictví

Co znamená pojem Pasivní dům? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Pasivní dům (z německého Passivhaus, v Česku používán i termín energeticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, slovník, popis, význam pojmu, význam slova, Pasivní dům, co znamená, termín, definice, informace, význam, vysvětlení, přesný výraz, Stavebnictví, co to je

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Pasivní dům? resp. jaký je přesný význam slova Pasivní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní dům, odpověď na dotaz co je to Pasivní dům?. Víte např. kdo to je Druh? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.