Co je to?
Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Parkán? Význam slova

Co znamená termín Parkán? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Parkán je stabilizační prvek patřící k opevnění hradeb. Tento název označuje místo, které se nachází před hradbami a je zepředu chráněno jinou zdí nebo náspem. Je zde dostatečný prostor nebo přímo cestička, po které se mohou přemisťovat obránci.Takto je chráněno opevnění i samotný hrad.
Vzhledem k tomu, že se obránci mohou pod ochranou parkánu pohybovat, je obrana mnohem aktivnější. Tento typ opevnění býval i vícenásobný.

Význam slova, termín, co je to Parkán? Definice výrazu Parkán. Co znamená odborný pojem Parkán z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Parkán) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Parkán patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, popis, wiki, pojem, přesný výraz, přesný význam, slovník, popis, formulace, informace, význam slova, definice, heslo, co to je, význam pojmu

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Parkán? resp. jaký je přesný význam slova Parkán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parkán, odpověď na dotaz co je to Parkán?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Pohan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Parkán v jiné sekci než Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?