Co je to?
Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Palmeta

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.

Význam slova, termín, co je to Palmeta? Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Palmeta doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Palmeta se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, wiki, přesný výraz, Palmeta, význam, definice, synonymum, informace, vysvětlení, slovo, formulace, význam slova, Palmeta, význam pojmu, popis, pojem

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Palmeta? resp. co znamená výraz Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Socka? Znáte a víte kdo je Notorik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Palmeta hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.