Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Obelisk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obelisk?

Obelisk je název pro sloup, který stojí jako samostatná dominanta a má tvar čtyřbokého komolého jehlanu. Je štíhlý a na jeho špici se nachází další velmi nízký jehlan.
Obelisk má dávnou historii, pochází ze starověkého Egypta. Byl vytesán z jediného kusu žuly a většinou se na něm nacházely hieroglyfy nebo ozdobné reliéfy. Základnu tvořil ozdobný podstavec. Obelisky byly zpodobněním slunečních paprsků.

Význam slova, termín, co je to Obelisk? Výraz, termín, definice slova Obelisk. Co znamená odborný pojem Obelisk z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Obelisk se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam, Stavebnictví, vysvětlení, Obelisk, pojem, slovník, Stavebnictví, definice, přesný význam, formulace, co to je, informace, Obelisk, heslo, popis, význam pojmu

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Obelisk? resp. jaká je definice slova Obelisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obelisk, odpověď na dotaz co je to Obelisk?. Víte např. kdo to je Jeff Bezos? Znáte a víte kdo je Nacista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?