Co je to?
Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luneta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Luneta

Luneta je název původem z francouzštiny a latiny, kde luna znamená Měsíc. Jde o plochu stěny v půlkruhovém tvaru, který připomíná Měsíc ve čtvrťové fázi. Nachází se nejčastěji pod klenbou nad dveřmi nebo nad okny.
Může také jít o malbu na ploše podobného tvaru nebo dekoraci v podobě půlkruhu umístěnou nade dveřmi. Známé lunety lze vidět například v Národním divadle.

Význam slova, termín, co je to Luneta? Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Luneta můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Luneta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, slovník, popis, wiki, informace, přesný význam, přesný výraz, Stavebnictví, heslo, co znamená, vysvětlení, Luneta, synonymum, termín

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Luneta? resp. co znamená Luneta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luneta, odpověď na dotaz co je to Luneta?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Luneta v jiné sekci než Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.