Co je to?
Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luneta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Luneta?

Luneta je název původem z francouzštiny a latiny, kde luna znamená Měsíc. Jde o plochu stěny v půlkruhovém tvaru, který připomíná Měsíc ve čtvrťové fázi. Nachází se nejčastěji pod klenbou nad dveřmi nebo nad okny.
Může také jít o malbu na ploše podobného tvaru nebo dekoraci v podobě půlkruhu umístěnou nade dveřmi. Známé lunety lze vidět například v Národním divadle.

Význam slova, termín, co je to Luneta? Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Luneta můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Luneta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, Luneta, Stavebnictví, synonymum, význam, vysvětlení, wiki, termín, formulace, Luneta, význam slova, Stavebnictví, význam pojmu, přesný význam, heslo, informace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Luneta? resp. co se skrývá pod slovem Luneta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luneta, odpověď na dotaz co je to Luneta?. Víte např. kdo to je Múza? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.