Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Co je to Lomený oblouk? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lomený oblouk

Lomený oblouk je druh stavebního prvku, který byl využíván především v gotice. Nesl křížovou klenbu. Opíral se o vršek sloupu nebo pilíře, který byl ozdobený. Z Burgundska se dostal do Francie, kde byl použit místo nelomených oblouků.
Lomený oblouk je složen z kruhových výsečí. Při zachování výšky je možné měnit jeho poloměr, šířka pak může být různá. Lze ho využít také k překlenutí otvorů o různé šířce, oblouky si zachovají stále stejnou výši.

Význam slova, termín, co je to Lomený oblouk? Definice odborného termínu, slova Lomený oblouk. Co znamená pojem Lomený oblouk z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lomený oblouk s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lomený oblouk se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, Stavebnictví, Stavebnictví, Lomený oblouk, přesný význam, slovník, popis, Lomený oblouk, význam pojmu, přesný výraz, formulace, význam slova, vysvětlení, synonymum, co znamená, význam

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lomený oblouk? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lomený oblouk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lomený oblouk, odpověď na dotaz co je to Lomený oblouk?. Víte např. kdo to je Levičák? Znáte a víte kdo je Satan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.