Co je to?
Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Lodžie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lodžie?

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.

Význam slova, termín, co je to Lodžie? Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lodžie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lodžie je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, informace, heslo, synonymum, formulace, význam, definice, pojem, význam slova, Lodžie, popis, Stavebnictví, význam pojmu, vysvětlení, wiki, Stavebnictví

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lodžie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Obráběč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.