Co je to?
Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Lodžie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lodžie

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.

Význam slova, termín, co je to Lodžie? Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lodžie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lodžie je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, přesný význam, popis, význam slova, Lodžie, pojem, význam pojmu, informace, Stavebnictví, termín, popis, synonymum, formulace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lodžie? resp. co je to Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Soudruh? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lodžie hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.