Co je to?
Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loch? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.

Význam slova, termín, co je to Loch? Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Loch patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, vysvětlení, definice, formulace, přesný význam, heslo, pojem, slovník, přesný výraz, informace, význam, co to je, Loch, slovo, popis

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Loch? resp. co je to Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.