Co je to?
Definice výrazu, termínu Kupole. Co znamená odborný pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kupole? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kupole

Kupole je druh klenby, která je většinou tvořena půlkou kulové plochy. Je umístěna nad prostorem, který může mít jiný tvar, půdorysem tedy může být elipsa, kruh nebo některý z pravidelných mnohoúhelníků.
Tento typ klenby je typický především pro antické římské stavby, byzantské, renesanční a barokní památky. Kupole se zdily nebo lily, jako materiál se používaly cihly, kámen, malta beton, později i ocel a sklo.

Význam slova, termín, co je to Kupole? Definice výrazu, termínu Kupole. Co znamená odborný pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kupole? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Kupole patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, wiki, definice, slovník, synonymum, význam slova, popis, přesný význam, Stavebnictví, význam, popis, slovo, Kupole, co to je, formulace

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Kupole? resp. jaká je definice slova Kupole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kupole, odpověď na dotaz co je to Kupole?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Perfekcionalista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.