Co je to?
Definice výrazu, termínu Kupole. Co znamená odborný pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kupole? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kupole?

Kupole je druh klenby, která je většinou tvořena půlkou kulové plochy. Je umístěna nad prostorem, který může mít jiný tvar, půdorysem tedy může být elipsa, kruh nebo některý z pravidelných mnohoúhelníků.
Tento typ klenby je typický především pro antické římské stavby, byzantské, renesanční a barokní památky. Kupole se zdily nebo lily, jako materiál se používaly cihly, kámen, malta beton, později i ocel a sklo.

Význam slova, termín, co je to Kupole? Definice výrazu, termínu Kupole. Co znamená odborný pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kupole je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam slova, Stavebnictví, Stavebnictví, definice, vysvětlení, popis, pojem, termín, co znamená, heslo, co to je, přesný význam, význam, wiki

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kupole? resp. jaký je význam pojmu Kupole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kupole, odpověď na dotaz co je to Kupole?. Víte např. kdo to je Clark Rockefeller? Znáte a víte kdo je Lucifer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.