Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Kružba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kružba

Kružba je typickým stavebním znakem pro gotiku a renesanci severu. Jde o souměrný prvek, který se nachází v obloucích oken, zábradlí, arkád a dalších.
Je založena na kruhových obloucích nebo paprskových kolech. Kružba byla tvořena pomocí kružidla, členila okenní plochu nebo oživovala stěny. Často se používala barevná skla. Později se kružby používaly i na oltářích, lavicích a kazatelnách nebo ve štítech městských domů.

Význam slova, termín, co je to Kružba? Odborný termín, výraz, slovo Kružba. Co znamená pojem Kružba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kružba s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Kružba je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice, pojem, Stavebnictví, Kružba, vysvětlení, termín, informace, slovník, význam, slovo, význam slova, wiki, co to je, popis, co znamená

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kružba? resp. co je to Kružba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružba, odpověď na dotaz co je to Kružba?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Oportunista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kružba hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.