Co je to?
Definice výrazu, termínu Křížová klenba. Co znamená odborný pojem Křížová klenba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Křížová klenba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Křížová klenba

Křížová klenba je jedním z nejčastěji používaných typů klenby ve středověku. Její náznaky se objevují už v románském období, kdy klenbu odlehčují žebra. Pro křížovou klenbu jsou typické pouze čtyři křížové podpěry na průsečíku křížové a hlavní lodi stavby. Klenba je tak tvořena klenebními plochami, označovanými jako kápě. Hrany pak tvoří kříž.
V Itálii byla používána poněkud odlišná technika, kdy se rohy klenby spojily zkříženými žebry a svorník se použil jako ozdoba. Křížová klenba se hojně používala také v době renesance a baroka.

Význam slova, termín, co je to Křížová klenba? Definice výrazu, termínu Křížová klenba. Co znamená odborný pojem Křížová klenba z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Křížová klenba patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: význam, pojem, význam pojmu, Stavebnictví, synonymum, význam slova, formulace, definice, popis, vysvětlení, přesný výraz, wiki, Stavebnictví, co to je, informace, co znamená

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Křížová klenba? resp. co se přesně ukrývá za slovem Křížová klenba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křížová klenba, odpověď na dotaz co je to Křížová klenba?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Křížová klenba i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.