Co je to?
Definice výrazu, termínu Křížová klenba. Co znamená odborný pojem Křížová klenba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Křížová klenba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Křížová klenba

Křížová klenba je jedním z nejčastěji používaných typů klenby ve středověku. Její náznaky se objevují už v románském období, kdy klenbu odlehčují žebra. Pro křížovou klenbu jsou typické pouze čtyři křížové podpěry na průsečíku křížové a hlavní lodi stavby. Klenba je tak tvořena klenebními plochami, označovanými jako kápě. Hrany pak tvoří kříž.
V Itálii byla používána poněkud odlišná technika, kdy se rohy klenby spojily zkříženými žebry a svorník se použil jako ozdoba. Křížová klenba se hojně používala také v době renesance a baroka.

Význam slova, termín, co je to Křížová klenba? Definice výrazu, termínu Křížová klenba. Co znamená odborný pojem Křížová klenba z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Křížová klenba můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Křížová klenba je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: Křížová klenba, popis, pojem, slovo, termín, Stavebnictví, synonymum, formulace, Křížová klenba, vysvětlení, informace, definice, slovník, Stavebnictví, heslo, význam

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Křížová klenba? resp. co přesně znamená slovo Křížová klenba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křížová klenba, odpověď na dotaz co je to Křížová klenba?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.