Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Co je to Konzola? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Konzola

Konzola je prvek, který vystupuje ze zdi a nese žebro klenby nebo balkon, římsu, sochu či jiný prvek. Může jít i o pouhý výstupek. V minulosti bývaly konzoly z kamene a silně zdobené. Dekoracemi byly motivy listů, postav nebo geometrické tvary.
Později byla dávána přednost dalším materiálům, jako je cihla nebo štuk. Sádrová konzola sloužila pouze jako dekorace.

Význam slova, termín, co je to Konzola? Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Konzola můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Konzola se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, pojem, synonymum, Konzola, popis, přesný výraz, Stavebnictví, heslo, definice, formulace, význam slova, význam pojmu, wiki, význam, Stavebnictví

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Konzola? resp. co to je Konzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzola, odpověď na dotaz co je to Konzola?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..