Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Co je to Konzola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Konzola?

Konzola je prvek, který vystupuje ze zdi a nese žebro klenby nebo balkon, římsu, sochu či jiný prvek. Může jít i o pouhý výstupek. V minulosti bývaly konzoly z kamene a silně zdobené. Dekoracemi byly motivy listů, postav nebo geometrické tvary.
Později byla dávána přednost dalším materiálům, jako je cihla nebo štuk. Sádrová konzola sloužila pouze jako dekorace.

Význam slova, termín, co je to Konzola? Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Konzola? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Konzola je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, význam slova, Konzola, informace, termín, formulace, vysvětlení, slovo, význam, Konzola, popis, přesný výraz, wiki, heslo, význam pojmu, přesný význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Konzola? resp. co označuje slovo Konzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzola, odpověď na dotaz co je to Konzola?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Lazebník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..