Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Co je to Konzola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Konzola?

Konzola je prvek, který vystupuje ze zdi a nese žebro klenby nebo balkon, římsu, sochu či jiný prvek. Může jít i o pouhý výstupek. V minulosti bývaly konzoly z kamene a silně zdobené. Dekoracemi byly motivy listů, postav nebo geometrické tvary.
Později byla dávána přednost dalším materiálům, jako je cihla nebo štuk. Sádrová konzola sloužila pouze jako dekorace.

Význam slova, termín, co je to Konzola? Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Konzola doporučujeme sdílet s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Konzola se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, co znamená, význam slova, přesný význam, termín, synonymum, heslo, definice, význam pojmu, informace, Stavebnictví, Stavebnictví, pojem, popis, význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Konzola? resp. co znamená slovo Konzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzola, odpověď na dotaz co je to Konzola?. Víte např. kdo to je Eritrejec? Znáte a víte kdo je Lazebník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Konzola v jiné sekci než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..