Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Kolonáda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kolonáda

Kolonáda je pojem z latiny a italštiny, kterým se označuje sloupořadí. Jedná se tedy o krytou chodbu bez oblouků, která je tvořena sloupy buď z jedné, nebo obou stran. Kolonády jsou známé již z doby starověkého Řecka, Říma a nacházejí se i ve městech Blízkého Východu.
Nového rozkvětu se kolonády dočkaly v období baroka, k nejznámějším z této doby patří kolonády na římském náměstí sv. Petra. V 19. století se staly typickým prvkem lázeňských komplexů.

Význam slova, termín, co je to Kolonáda? Odborný výraz, definice slova Kolonáda. Co znamená pojem Kolonáda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolonáda s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kolonáda je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, synonymum, Stavebnictví, Kolonáda, vysvětlení, heslo, Kolonáda, slovník, význam, přesný význam, popis, přesný výraz, Stavebnictví, význam pojmu, definice, co to je

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kolonáda? resp. co vlastně znamená slovo Kolonáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonáda, odpověď na dotaz co je to Kolonáda?. Víte např. kdo to je Šumař? Znáte a víte kdo je Džihádista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolonáda i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?