Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Klenba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Klenba

Klenba je druh stavební konstrukce. Jejími typickými znaky jsou samonosnost a vypouklý tvar směrem nahoru. Používá se k zakrytí určitého prostoru nebo jako strop. Klenba přenáší váhu na svislé i vodorovné podpory.
Použití kleneb bylo náročné a nákladnější, bylo však možno používat nehořlavé materiály a zastropovat i vysoké a velké prostory. Od 19. století byly klenby nahrazovány jednoduššími konstrukcemi, nosníky z oceli a železobetonem.

Význam slova, termín, co je to Klenba? Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Klenba je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, Klenba, slovník, heslo, Stavebnictví, synonymum, slovo, co znamená, vysvětlení, pojem, význam, formulace, wiki, význam pojmu, význam slova, popis

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Klenba? resp. jaká je definice slova Klenba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klenba, odpověď na dotaz co je to Klenba?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Klenba hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.