Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Klenba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Klenba

Klenba je druh stavební konstrukce. Jejími typickými znaky jsou samonosnost a vypouklý tvar směrem nahoru. Používá se k zakrytí určitého prostoru nebo jako strop. Klenba přenáší váhu na svislé i vodorovné podpory.
Použití kleneb bylo náročné a nákladnější, bylo však možno používat nehořlavé materiály a zastropovat i vysoké a velké prostory. Od 19. století byly klenby nahrazovány jednoduššími konstrukcemi, nosníky z oceli a železobetonem.

Význam slova, termín, co je to Klenba? Odborný výraz, definice slova Klenba. Co znamená pojem Klenba z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Klenba? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Klenba patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, slovník, Stavebnictví, definice, termín, informace, Stavebnictví, přesný význam, wiki, formulace, Klenba, Klenba, co to je, pojem, slovo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Klenba? resp. co vlastně znamená slovo Klenba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klenba, odpověď na dotaz co je to Klenba?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.