Co je to?
Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intarzie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Intarzie

Intarzie je pojmenování uměleckého výtvoru, který vzniká lepením a složením dýh, které mají různé barvy a struktury. Tyto dýhy pak tvoří obrazce. Pokud se jedná pouze o dýhy, jde o intarzii prostou, jestliže se dýhy kombinují i s jinými materiály, nazývá se taková intarzie kombinovanou.
Dýhy se do požadovaného tvaru upravují pomocí pilky, lupénkové pilky, elektrické pilky nebo nože, pak se dokonale sesadí a celek se slepí. Obdobím rozkvětu a největší obliby intarzií bylo baroko a rokoko, kdy vzniklo i zvláštní samostatné řemeslo.

Význam slova, termín, co je to Intarzie? Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Intarzie s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Intarzie se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: heslo, slovo, wiki, termín, informace, význam slova, Stavebnictví, vysvětlení, synonymum, pojem, přesný význam, popis, co to je, slovník, Stavebnictví

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Intarzie? resp. co znamená Intarzie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intarzie, odpověď na dotaz co je to Intarzie?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Intarzie i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?