Co je to?
Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intarzie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Intarzie?

Intarzie je pojmenování uměleckého výtvoru, který vzniká lepením a složením dýh, které mají různé barvy a struktury. Tyto dýhy pak tvoří obrazce. Pokud se jedná pouze o dýhy, jde o intarzii prostou, jestliže se dýhy kombinují i s jinými materiály, nazývá se taková intarzie kombinovanou.
Dýhy se do požadovaného tvaru upravují pomocí pilky, lupénkové pilky, elektrické pilky nebo nože, pak se dokonale sesadí a celek se slepí. Obdobím rozkvětu a největší obliby intarzií bylo baroko a rokoko, kdy vzniklo i zvláštní samostatné řemeslo.

Význam slova, termín, co je to Intarzie? Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Intarzie s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Intarzie se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, Intarzie, heslo, pojem, Stavebnictví, termín, význam, informace, slovník, význam pojmu, wiki, Intarzie, popis, Stavebnictví, přesný význam, formulace

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Intarzie? resp. jaký je přesný význam slova Intarzie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intarzie, odpověď na dotaz co je to Intarzie?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Lama? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?