Co je to?
Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Intarzie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Intarzie?

Intarzie je pojmenování uměleckého výtvoru, který vzniká lepením a složením dýh, které mají různé barvy a struktury. Tyto dýhy pak tvoří obrazce. Pokud se jedná pouze o dýhy, jde o intarzii prostou, jestliže se dýhy kombinují i s jinými materiály, nazývá se taková intarzie kombinovanou.
Dýhy se do požadovaného tvaru upravují pomocí pilky, lupénkové pilky, elektrické pilky nebo nože, pak se dokonale sesadí a celek se slepí. Obdobím rozkvětu a největší obliby intarzií bylo baroko a rokoko, kdy vzniklo i zvláštní samostatné řemeslo.

Význam slova, termín, co je to Intarzie? Definice výrazu Intarzie. Co znamená odborný pojem Intarzie z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Intarzie je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: termín, popis, pojem, přesný výraz, heslo, Intarzie, wiki, informace, přesný význam, formulace, Stavebnictví, synonymum, co znamená, vysvětlení, co to je, slovo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Intarzie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Intarzie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intarzie, odpověď na dotaz co je to Intarzie?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Lama? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?