Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gabion. Co znamená pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Co je to Gabion? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gabion

Gabion je pojmenování z oblasti stavebnictví. V dřívějších dobách se tímto slovem nazývaly proutěné koše, které byly naplněny hlínou a používaly se k budování polních opevnění. V současnosti se jedná o drátěné koše ve tvaru kvádru nebo krychle, které se plní kamenem či štěrkem.
Jejich účelem je přeneseni zemních tlaků, což se používá například u opěrných zdí nebo při úpravách břehů vodních toků, kde slouží ke stabilizaci. Drátěná konstrukce se zhotovuje z drátů odolných proti korozi, pokud by nebyla dostatečně odolná, nevydržela by potřebnou dobu. Drátěná konstrukce gabionu funguje jako forma pro nasypané kameny nebo štěrk.

Význam slova, termín, co je to Gabion? Odborný výraz, definice slova Gabion. Co znamená pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gabion? s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Gabion je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, informace, přesný výraz, termín, wiki, heslo, význam, popis, co to je, definice, formulace, Gabion, Stavebnictví, pojem, přesný význam, význam pojmu

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Gabion dozvíte následující

Gabion je drátokamenný (drátoštěrkový) prvek, sloužící k přenášení zemních tlaků (např. opěrné či zárubní zdi), dále také jako opevnění při stabilizaci břehů upravovaných vodních toků, nebo např. na čela mostních objektů a propustků. Využívá se také v zahradní architektuře, nebo jako zeď místo oplocení.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Gabion? resp. co znamená slovo Gabion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gabion, odpověď na dotaz co je to Gabion?. Víte např. kdo to je Account manager? Znáte a víte kdo je Demokrat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.