Co je to?
Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Došek

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.

Význam slova, termín, co je to Došek? Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Došek) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Došek patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: informace, termín, slovník, význam pojmu, co to je, formulace, slovo, význam, wiki, Stavebnictví, přesný výraz, synonymum, co znamená, popis, heslo, definice

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Došek? resp. co znamená slovo Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.