Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Co je to Cimbuří? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cimbuří?

Cimbuří se nachází na vrcholu hradeb. Je ozubené, takže umožňuje lepší úkryt před případnými obléhateli a pro obránce poskytuje bezpečný úkryt i možnost efektivně bojovat.
Cimbuří bylo používáno již ve starověku Řeky i Římany. Od konce 14. století se cimbuří postupně proměňovalo, zuby se rozšiřovaly a z proluk se tak staly střílny. Původní obranný prvek tak ztratil smysl a zůstal pouze jako estetický doplněk.

Význam slova, termín, co je to Cimbuří? Výraz, termín, definice slova Cimbuří. Co znamená odborný pojem Cimbuří z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cimbuří? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Cimbuří se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, slovo, heslo, význam, slovník, význam slova, přesný význam, pojem, informace, vysvětlení, definice, formulace, co to je, přesný výraz, popis

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Cimbuří? resp. jaká je definice slova Cimbuří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cimbuří, odpověď na dotaz co je to Cimbuří?. Víte např. kdo to je Jiří Šmejc? Znáte a víte kdo je Swarovski? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Cimbuří hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.