Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chrlič. Co znamená pojem Chrlič z kategorie Stavebnictví?

Co je to Chrlič? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chrlič

Chrlič je často používanou plastickou ozdobou historických staveb. Jedná se o funkční dekoraci, jejímž úkolem je zajištění odvodu dešťové vody mimo okraj střechy nebo okapu. Voda se tak dostane do potřebné vzdálenosti, aby nenarušovala stavbu.
Chrliče byly typické pro období gotiky, kdy se zhotovovaly z kamene. Často zdobily katedrály. Vypadaly buď jako nestvůry nebo znetvořené postavy lidí či zvířat, měly otevřenou tlamu a na hřbetě koryto pro zachycení vody. Později se vyráběly z plechu nebo štuku a staly se pouhou dekorací.

Význam slova, termín, co je to Chrlič? Definice odborného termínu, slova Chrlič. Co znamená pojem Chrlič z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chrlič se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, Stavebnictví, wiki, termín, definice, Stavebnictví, heslo, synonymum, slovo, slovník, informace, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, co to je

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Chrlič? resp. co přesně označuje termín Chrlič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chrlič, odpověď na dotaz co je to Chrlič?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!