Co je to?
Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co to je Bobrovka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bobrovka

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.

Význam slova, termín, co je to Bobrovka? Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bobrovka? s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Bobrovka je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, pojem, přesný význam, wiki, Stavebnictví, slovo, popis, co to je, Bobrovka, Stavebnictví, význam, přesný výraz, termín, vysvětlení, co znamená, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bobrovka? resp. co je to Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.