Co je to?
Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co to je Atika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Atika?

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.

Význam slova, termín, co je to Atika? Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Atika? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Atika se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, wiki, Stavebnictví, význam slova, přesný výraz, definice, co znamená, přesný význam, popis, heslo, význam, slovník, pojem, význam pojmu, co to je, slovo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Atika? resp. jaký je význam slova Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Franz Schubert? Znáte a víte kdo je Archeolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.