Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkýř? Význam slova

Co znamená termín Arkýř? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V architektuře označuje slovo arkýř rohový výstupek na nároží nebo průčelí budovy nesený na nosnících vystupujících ze zdiva, tzv. krakorcích. Arkýř se vždy vyskytuje v některém z vyšších pater budovy a zlepšuje rozhled z fasády, což napomáhá při obraně stavby. Z arkýřů bylo možné také střílet na nepřátele nebo se v těchto výklencích nacházely středověké záchody - prevéty.

Význam slova, termín, co je to Arkýř? Definice výrazu, termínu Arkýř. Co znamená odborný pojem Arkýř z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Arkýř? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Arkýř je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, popis, heslo, význam pojmu, termín, synonymum, Stavebnictví, slovo, pojem, význam slova, co to je, význam, slovník, Arkýř, definice, Arkýř

Co označuje termín Arkýř? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Arkýř (z latinského arcere – opevňovat, ohrazovat) je architektonický stavební prvek. Je to výstupek, vyčnívající z průčelí budovy nebo z jejího nároží, který je posazený na nosnících vystupujících ze zdiva (krakorcích) nebo na trámech stropu nad přízemím.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Arkýř? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Arkýř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkýř, odpověď na dotaz co je to Arkýř?. Víte např. kdo to je Modelka? Znáte a víte kdo je Josef Mánes? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem