Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Arkáda?

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.

Význam slova, termín, co je to Arkáda? Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arkáda doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Arkáda se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Arkáda, význam pojmu, význam, heslo, slovník, Arkáda, pojem, význam slova, informace, vysvětlení, Stavebnictví, slovo, termín, Stavebnictví, popis, synonymum

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Arkáda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Tramp? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Arkáda hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.