Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arkáda?

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.

Význam slova, termín, co je to Arkáda? Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Arkáda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: popis, Stavebnictví, definice, slovník, co to je, význam slova, informace, přesný výraz, synonymum, termín, wiki, co znamená, formulace, heslo, přesný význam, slovo

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Arkáda? resp. co znamená výraz Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Tramp? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.