Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Co to je Wrestling? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Wrestling?

Wrestling znamená zápas. Může se jednat o profesionální nebo individuální wrestling. V profesionálním wrestlingu se zápasí ve předem dohodnutých soubojích. Wrestling je oblíbený celosvětově, nejrozšířenější je v USA, Mexiku, Japonsku a Kanadě. Jedná se o zápas a ztvárnění příběhu, wrestling tedy není jen sport, ale obsahuje i dramatické prvky.
Může jít i o individuální zápas v různých podobách. Cílem je vyřazení protivníka z boje, většinou musí být bojovník vytlačen s daného prostoru nebo se musí dotknout země určitou částí těla. V tomto druhu sportu dochází ke zraněním i úmrtí.

Význam slova, termín, co je to Wrestling? Odborný termín, výraz, slovo Wrestling. Co znamená pojem Wrestling z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Wrestling sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Wrestling je v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, co to je, definice, co znamená, pojem, přesný význam, synonymum, význam, přesný výraz, popis, Wrestling, formulace, Sport, Wrestling, slovník, vysvětlení

Co znamená pojem Wrestling? Výraz, definice slova z Wikipedie

Profesionální wrestling (česky: profesionální zápas, wrestling nebo zkráceně pro wrestling/profi wrestling) je soutěžní profesionální sport, kde jsou zápasy předem domluvené. Wrestling obsahuje prvky sportu a souboje a je oblíbenou zábavou po celém světě, ale nejrozšířenější je v USA, Kanadě, Japonsku a Mexiku. Od 60. do 70. let minulého století byl velmi populární i v Brazílii, kde byl vysílán v programu Telecatch. Přestože wrestling začínal jako pouťová a cirkusová atrakce, jedná se dnes o multimiliardový průmysl, který vydělává na lístcích, smlouvách s televizemi, výrobcích DVD a PPV (pořady, kde se platí za zhlédnutí (anglicky pay-per-view)).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Wrestling? resp. co se přesně ukrývá za slovem Wrestling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wrestling, odpověď na dotaz co je to Wrestling?. Víte např. kdo to je Extrovert? Znáte a víte kdo je Jiří Paroubek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.