Co je to?
Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Co to je Snowkiting? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Snowkiting

Snowkiting je nový druh sportu. Jedná se o druh outdoorového a adrenalinového sportu. Podstatou je jízda na lyžích nebo snowboardu po sněhové pláni, kdy je jezdec tažen drakem. Snowkiting se pěstuje především na větších rovných plochách, pláních, zamrzlých vodních plochách nebo v mírně svahovitém terénu.
Snowkiting lze dále členit na více odvětví, například freeriding na velké ploše a v hlubším sněhu, freestyle se skoky a triky ve vzduchu, jibbing s použitím beden a railů, nebo rizikový kite-flying připomínající paragliding s využitím tažného draka.

Význam slova, termín, co je to Snowkiting? Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Snowkiting? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Snowkiting je v kategorii Sport

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, termín, formulace, přesný význam, Sport, popis, Snowkiting, pojem, slovník, význam pojmu, co to je, informace, význam, wiki, Snowkiting

Co označuje termín Snowkiting? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Snowkiting (nebo též kite skiing) je velmi mladý zimní outdoorový adrealinový sport podobný vodní variantě zvané kitesurfing. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera). Plochý terén je dokonce vhodnější než kopce díky stabilnějšímu větru, přesto někteří pokročilí snowkiteři preferují jízdu v horách, kde členitý terén poskytuje širší možnosti. Někdy se používá tažný drak jako pomůcka při freeridingu (tzn. jízdě ve volném terénu) - snowboardista či lyžař se nechá drakem vytáhnout do kopce, nahoře draka sbalí a sjede dolů.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Snowkiting? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Snowkiting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snowkiting, odpověď na dotaz co je to Snowkiting?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Ježíš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Snowkiting v jiné sekci než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.