Co je to?
Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Co je to Futsal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Futsal

Futsal je označení pro fotbal hraný v hale. Jeho původ lze najít v Brazílii, kde ho původně hráli fotbaloví veteráni. Název je složenina se slov futbol a sala (salon). Neměl by být zaměňován s halovým fotbalem nebo sálovou kopanou.
Hraje se v hale na hrací ploše ve tvaru obdélníku. Šířka pole musí být vždy menší než délka. Míč má velikost 4 a měl by mít tlumený odskok. Hrají dvě družstva po 4 hráčích a s jedním brankářem. Doba hry futsalu je 2x20 minut. Je.li míč mimo hru, zastaví se čas. Počet střídání hráčů není omezen.

Význam slova, termín, co je to Futsal? Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Futsal? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Futsal patří do sekce Sport

Klíčová slova: popis, vysvětlení, co to je, Futsal, pojem, termín, slovník, slovo, význam, přesný význam, wiki, informace, synonymum, Sport, význam slova, Sport

Co znamená pojem Futsal? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. V češtině se tato hra často nesprávně nazývá sálová kopaná nebo halový fotbal, což jsou však jiné sporty.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Futsal? resp. co se skrývá pod slovem Futsal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Futsal, odpověď na dotaz co je to Futsal?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Karel Schwarzenberg? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.