Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Co to je Finále? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Finále

Finále je pojem pocházející z italštiny. Jeho základním významem je poslední nebo koncový.
Slovo finále se užívá v různých oblastech života, velmi často je používáno především ve sportu. Zde označuje poslední zápas nebo vrchol nějaké sportovní akce. Toto vyvrcholení bývá často slavnostním aktem, kterým se právě tato sportovní akce zakončuje.

Význam slova, termín, co je to Finále? Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Finále sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Finále patří do sekce Sport

Klíčová slova: slovník, heslo, termín, informace, Finále, co to je, význam pojmu, wiki, slovo, přesný význam, vysvětlení, synonymum, definice, přesný výraz, popis, Sport

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Finále?

Finále je ve sportu sportovní závěrečný střet či utkání nejúspěšnějších účastníků (jednotlivých sportovců nebo celých týmů) na konci turnaje nebo sezóny. Vítěz finále je vítězem celého turnaje popř. mistr sezóny. Účastníci se do finále musí probojovat přes K.O.-Systém, při kterém v zápasech postupně vypadávají týmy nebo jednotlivci, kteří dané utkání prohrají - výherce pak postupuje do dalšího kola až se nakonec poslední utkají ve finále. Pokud se jedná o finále, do kterého postupují pouze dva soupeři, kteří v semifinále porazili každý jednoho soupeře, tak tito soupeři, kteří prohráli sehrají tzv. "malé finále", které je vlastně bojem o třetí místo.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Finále? resp. jaká je definice slova Finále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finále, odpověď na dotaz co je to Finále?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Ájatolláh? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Finále hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.