Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Co to je Finále? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Finále?

Finále je pojem pocházející z italštiny. Jeho základním významem je poslední nebo koncový.
Slovo finále se užívá v různých oblastech života, velmi často je používáno především ve sportu. Zde označuje poslední zápas nebo vrchol nějaké sportovní akce. Toto vyvrcholení bývá často slavnostním aktem, kterým se právě tato sportovní akce zakončuje.


Co je to Finále? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Finále můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Finále je v kategorii Sport

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, heslo, definice pojmu, Sport, wiki, odborný výraz, informace, terminus technicus, termín, vysvětlení, Finále, popis, význam pojmu, Sport, definice, význam, názvosloví


Pojem Finále je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Finále? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finále je ve sportu sportovní závěrečný střet či utkání nejúspěšnějších účastníků (jednotlivých sportovců nebo celých týmů) na konci turnaje nebo sezóny. Vítěz finále je vítězem celého turnaje popř. mistr sezóny. Účastníci se do finále musí probojovat přes K.O.-Systém, při kterém v zápasech postupně vypadávají týmy nebo jednotlivci, kteří dané utkání prohrají - výherce pak postupuje do dalšího kola až se nakonec poslední utkají ve finále. Pokud se jedná o finále, do kterého postupují pouze dva soupeři, kteří v semifinále porazili každý jednoho soupeře, tak tito soupeři, kteří prohráli sehrají tzv. "malé finále", které je vlastně bojem o třetí místo.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Finále ve Wikizdrojích

Najít heslo Finále ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Finále ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Finále ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Finále na Google.cz

Najít termín Finále ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Finále například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Finále? resp. jaký je význam slova Finále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finále, odpověď na dotaz co je to Finále?. Víte např. kdo to je Světec? Znáte a víte kdo je Iva Janžurová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.