Co je to?
Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co to je Ferrata? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ferrata?

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.

Význam slova, termín, co je to Ferrata? Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ferrata se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ferrata je v kategorii Sport

Klíčová slova: Ferrata, Sport, definice, význam slova, co to je, co znamená, wiki, popis, informace, přesný význam, slovo, formulace, Ferrata, heslo, Sport, slovník

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ferrata? resp. co přesně znamená slovo Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Skvoter? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.