Co je to?
Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co to je Ferrata? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ferrata?

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.

Význam slova, termín, co je to Ferrata? Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ferrata je v sekci Sport

Klíčová slova: heslo, synonymum, Sport, Ferrata, popis, termín, formulace, informace, význam, wiki, slovo, pojem, co znamená, přesný výraz, Ferrata, slovník

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ferrata? resp. co přesně označuje termín Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Snowden? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ferrata hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.