Co je to?
Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co to je Ferrata? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ferrata?

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.

Význam slova, termín, co je to Ferrata? Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ferrata? s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Ferrata je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, slovo, Ferrata, termín, definice, význam pojmu, synonymum, pojem, co znamená, přesný výraz, význam slova, co to je, informace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ferrata? resp. jaký je význam slova Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.