Co je to?
Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co to je Ferrata? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ferrata

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.

Význam slova, termín, co je to Ferrata? Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ferrata s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Ferrata se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, termín, význam, pojem, popis, co to je, synonymum, popis, Ferrata, Sport, wiki, formulace, význam pojmu, vysvětlení

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Ferrata? resp. jaká je definice slova Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ferrata i v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.