Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fair play?

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.

Význam slova, termín, co je to Fair play? Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fair play? s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Fair play je v sekci Sport

Klíčová slova: přesný význam, slovo, wiki, Sport, přesný výraz, synonymum, informace, význam pojmu, co znamená, Fair play, pojem, formulace, heslo, význam, význam slova, termín

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fair play? resp. jaká je definice termínu Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Pastevec? Znáte a víte kdo je Hana Hegerová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.