Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fair play?

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.

Význam slova, termín, co je to Fair play? Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Fair play? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Fair play se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: definice, vysvětlení, význam pojmu, slovník, popis, slovo, popis, informace, wiki, termín, přesný výraz, co to je, co znamená, přesný význam, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Fair play? resp. co to je Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Nemesis? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fair play v jiné sekci než Sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.