Co je to?
Odborný výraz, definice slova Carving. Co znamená pojem Carving z kategorie Sport?

Co je to Carving? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Carving?

Carving je lyžařská technika a druh sjezdového lyžování. Je založený na jízdě po hranách, carvování, při níž se využívá aktivně jak vnitřní, tak vnější lyže. Lyže mají speciální tvar a materiál uzpůsobený tak, aby se samy lehce přizpůsobovaly zatáčení. Lyžaři stačí správně zahranit a lyže už samy navádějí do oblouku.
Carvingový tvar lyží znamená, že špička i pata lyží jsou podstatně širší než samotný střed lyže a lyže jsou kratší. Při této technice se neužívá smyků, takže za lyžařem zůstávají na sněhu jen vyjeté koleje. Jedná se o styl, který je vhodný i pro začátečníky, základy jsou velice jednoduché. Carvingové lyže se širokou špičkou se lépe vedou do zatáček, zastavení je snadné. Velkou výhodou je i vysoká stabilita.

Význam slova, termín, co je to Carving? Odborný výraz, definice slova Carving. Co znamená pojem Carving z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Carving s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Carving se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, co to je, popis, Sport, wiki, přesný výraz, význam pojmu, pojem, Carving, význam, Carving, synonymum, vysvětlení, význam slova, heslo, termín

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Carving? resp. co je to Carving? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carving, odpověď na dotaz co je to Carving?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Elf? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.