Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.

Význam slova, termín, co je to Biologický pas? Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Biologický pas můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Biologický pas je v sekci Sport

Klíčová slova: význam, Sport, vysvětlení, pojem, definice, wiki, heslo, co znamená, Biologický pas, co to je, význam pojmu, přesný výraz, slovo, přesný význam, Sport

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Biologický pas? resp. co je to Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Ješita? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Biologický pas hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?