Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biatlon?

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.

Význam slova, termín, co je to Biatlon? Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Biatlon? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Biatlon se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, synonymum, pojem, slovo, definice, wiki, slovník, význam, přesný výraz, co znamená, popis, heslo, co to je, vysvětlení, přesný význam, formulace

Ve Wikipedii se o heslu Biatlon dozvíte následující

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biatlon? resp. jaký je význam slova Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.