Co je to?
Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co to je Webový prohlížeč? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Webový prohlížeč

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.

Význam slova, termín, co je to Webový prohlížeč? Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Webový prohlížeč s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Webový prohlížeč se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, Software, význam pojmu, Webový prohlížeč, přesný význam, Webový prohlížeč, slovník, informace, popis, slovo, termín, heslo, co znamená, vysvětlení, význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Webový prohlížeč? resp. co je to Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.