Co je to?
Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Co to je Shareware? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Shareware

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.

Význam slova, termín, co je to Shareware? Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Shareware s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Shareware se nachází v sekci Software

Co znamená pojem Shareware? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, Software, wiki, co to je, co znamená, slovo, popis, termín, význam slova, vysvětlení, popis, význam pojmu, přesný význam, pojem, heslo

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Shareware? resp. co to je Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.