Co je to?
Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Co to je Shareware? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Shareware

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.

Význam slova, termín, co je to Shareware? Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Shareware sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Shareware patří do sekce Software

Co znamená pojem Shareware? Definice slova, termínu z Wikipedie

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, pojem, slovník, co znamená, synonymum, přesný význam, slovo, wiki, informace, formulace, Software, popis, heslo, definice, přesný výraz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Shareware? resp. co znamená Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Shareware i v jiných kategoriích (než Software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.