Co je to?
Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Co to je Rar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rar?

RAR je přípona souborů komprimovaných algoritmem RAR. Komprimace je způsob, jak zmenšit velikost souborů, aby zabíraly na disku méně místa. Soubory s příponou .rar je možné vytvářet jen v programu WinRAR. RAR komprese patří mezi bezeztrátové proprietární (s uzavřeným kódem) algoritmy. Pro otevření je potřeba komprimovaný soubor dekomprimovat. Algoritmus a původní program RAM pro MS DOS vyvinul v roce 1993 ruský programátor Jevgenij Rošal.

Význam slova, termín, co je to Rar? Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Rar) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Rar patří do sekce Software

Co znamená pojem Rar? Definice slova, termínu z Wikipedie

RAR je proprietární bezeztrátový kompresní algoritmus, souborový formát a zároveň název komerčního programu pro MS-DOS, jenž byl pro komprimaci, resp. archivaci, souborů tímto algoritmem původně – v roce 1993 – vyvinut. Jak algoritmus, tak program je dílem ruského programátora Jevgenije Rošala (odtud pojmenování Roshal ARchive). Spolu s formátem 7z dosahují kompresní poměry RAR ve vztahu k jiným kompresním algoritmům velmi dobrých výsledků.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, popis, pojem, termín, synonymum, popis, heslo, co to je, vysvětlení, slovník, význam slova, co znamená, definice, formulace, Software

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Rar? resp. co to je Rar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rar, odpověď na dotaz co je to Rar?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Demagog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.