Co je to?
Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Co to je Rar? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rar?

RAR je přípona souborů komprimovaných algoritmem RAR. Komprimace je způsob, jak zmenšit velikost souborů, aby zabíraly na disku méně místa. Soubory s příponou .rar je možné vytvářet jen v programu WinRAR. RAR komprese patří mezi bezeztrátové proprietární (s uzavřeným kódem) algoritmy. Pro otevření je potřeba komprimovaný soubor dekomprimovat. Algoritmus a původní program RAM pro MS DOS vyvinul v roce 1993 ruský programátor Jevgenij Rošal.

Význam slova, termín, co je to Rar? Definice výrazu Rar. Co znamená odborný pojem Rar z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rar s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Rar se nachází v sekci Software

Co znamená pojem Rar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

RAR je proprietární bezeztrátový kompresní algoritmus, souborový formát a zároveň název komerčního programu pro MS-DOS, jenž byl pro komprimaci, resp. archivaci, souborů tímto algoritmem původně – v roce 1993 – vyvinut. Jak algoritmus, tak program je dílem ruského programátora Jevgenije Rošala (odtud pojmenování Roshal ARchive). Spolu s formátem 7z dosahují kompresní poměry RAR ve vztahu k jiným kompresním algoritmům velmi dobrých výsledků.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: popis, Rar, wiki, Software, synonymum, informace, význam, pojem, přesný význam, slovník, popis, termín, co znamená, Software, vysvětlení

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Rar? resp. jaká je definice slova Rar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rar, odpověď na dotaz co je to Rar?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Rar i v jiných kategoriích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.