Co je to?
Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je to PDF? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu PDF?

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.

Význam slova, termín, co je to PDF? Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu PDF s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem PDF je v kategorii Software

Co znamená pojem PDF? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, wiki, přesný význam, PDF, formulace, Software, termín, heslo, co to je, informace, přesný výraz, význam slova, definice

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to PDF? resp. jaký je význam slova PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Ondřej Vetchý? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PDF v jiné sekci než Software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.