Co je to?
Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je to PDF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PDF

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.

Význam slova, termín, co je to PDF? Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu PDF sdílejte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem PDF je v kategorii Software

Klíčová slova: Software, co znamená, význam, PDF, popis, heslo, termín, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, definice, synonymum, wiki, formulace, slovník, informace

Ve Wikipedii se o termínu PDF píše následující

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova PDF? resp. co to je PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Jaroslav Seifert? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Software). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.