Co je to?
Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je to PDF? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PDF?

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.

Význam slova, termín, co je to PDF? Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PDF? s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo PDF se nachází v kategorii Software

Co znamená pojem PDF? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, význam, pojem, slovník, přesný výraz, synonymum, formulace, význam slova, Software, slovo, termín, přesný význam, informace, definice

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova PDF? resp. co to je PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Ondřej Vetchý? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Software). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.