Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Co to je Font? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.

Význam slova, termín, co je to Font? Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Font s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Font je v kategorii Software

Co znamená pojem Font? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, význam slova, heslo, synonymum, přesný význam, informace, formulace, pojem, přesný výraz, co to je, popis, slovník, slovo, význam, vysvětlení

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Font? resp. co je to Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.