Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Co to je Font? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Font?

Font je označení pro sadu grafických znaků, které odpovídají danému typu písma. S fonty se můžete setkat především v typografii. Zde znamená font kompletní sadu znaků abecedy v jedné velikosti a jednotném stylu. V současnosti se fonty objevují nejvíce v souvislosti s výpočetní technikou. V této oblasti také došlo k obrovskému rozšíření tvorby různých stylů písem. Základní rozdělení fontů je na serifové, bezserifové, nelatinské, strojové, ručně psané, symbolové, unicode fonty a další.

Význam slova, termín, co je to Font? Odborný termín, výraz, slovo Font. Co znamená pojem Font z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Font se nachází v sekci Software

Klíčová slova: co to je, termín, heslo, význam, wiki, Font, co znamená, slovo, vysvětlení, popis, Software, pojem, slovník, význam slova, přesný výraz, přesný význam

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Font?

Pojem font se využívá především v typografii, kde je definován jako kompletní sada znaků abecedy jedné velikosti a jednotného stylu. Slovo font se dnes pojí především s použitím jednotlivých stylů písma ve výpočetní technice.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Font? resp. co přesně znamená slovo Font? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Font, odpověď na dotaz co je to Font?. Víte např. kdo to je Kurátor? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.